Opinie i Rankingi

Tylko nie to: najważniejsze antytrendy w makijażu w 2021 r.

Od dłuższego czasu nie istnieją żadne jasne standardy urody, a to dotyczy również makijażu. W dzisiejszych czasach dość trudno jest zrobić makijaż, który może spowodować cenzurę. Jednak niektóre "odważne" pomysły lepiej porzucić. Opowiadamy o głównych antytrendach i trendach w modzie makijażowej w 2021 roku.

1.  Zbyt długie sztuczne rzęsy

Nie mówimy tu o fantazyjnych, dekoracyjnych rzęsach, które są wykorzystywane w kreatywnych sesjach zdjęciowych lub ważnych wydarzeniach. Teraz w modzie weszła naturalność, a to oznacza, że lepiej nie przesadzać. Lekki makijaż, stylowy strój to wszystko, co jest potrzebne do stworzenia stylowego wyglądu. 

Sprawdź promocje na kosmetyki w hebe gazetka.

2. Aktywne konturowanie

Od dłuższego czasu wszyscy gonią za trendem śmiałego konturowania. Dziewczynki, dziewczyny i nawet starsze panie były fankami Kim Kardashian i często przesadzały z konturowaniem. Zamiast pięknie wyprofilowanej twarzy, wyglądała ona jakby była pokryta kurzem. Nie sprzeczam się, byli tacy, którym udało się naśladować Kim, ale na szczęście już dawno temu to wszystko wyszło z mody. Zalecam, aby korekta twarzy była jak najbardziej niepozorna. Podkreśli twoje piękno, a nie zrujnuje go. Nie będzie żadnych mętnych plam i smug na twojej twarzy. Przy okazji, wracając do Kardashian, jak powiedział jej stylista, kontur w makijażu selekcjonera idzie w ponad 20 kroków. To miłe, gdy w pobliżu jest profesjonalista w swoim fachu i może zrobić dla ciebie niezbędne rzeczy. Ale to jest rzadkie. Praktyka pokazuje, że zwykle idzie w drugą stronę: chcesz zrobić efekt WOW, a na twarzy pojawiają się "brudne plamy". 

3. "Maska na twarz"

To efekt, który dostajesz, gdy dziewczyna ma na sobie za dużo makijażu. Nikt nie zaprzecza, że na dworze jest już teraz zimno, ale Twoja skóra nie będzie się czuła lepiej, jeśli będziesz ciągle zatykał pory pudrem i innymi rzeczami. Styliści mówią, aby zastąpić proszek nawilżaczem. Dzięki temu Twoja skóra będzie mogła łatwiej oddychać, łatwiej przejdzie przez zimę, a ponadto będzie karmiona dobroczynnymi składnikami. W lecie, nie przesadzaj też z prochem i fundamentami. Pamiętaj, że skóra dziecka jest w modzie - jak czysta skóra dziecka bez żadnych kosmetyków. 

4. Ciemny kontur ust

Czas pożegnać się z trendem używania ciemnej ołóweczki do makijażu ust. Istnieje podejrzenie, że ten trend na pewno nie powróci w najbliższym czasie. Kiedyś jasne kontury były w modzie, teraz wszyscy śpiewają naturalne piękno. Zamiast ołówka o dwa odcienie ciemniejsze od Twoich ust, lepiej wybierz szminkę lub błyszczyk, które pasują do Twojego prawdziwego koloru ust. 

5. "Idealne" brwi.

Szczerze mówiąc, jesteśmy ludźmi skrajnymi. U naszych rodziców, uważanych za stylowych mieć brwi, koronki, jesteśmy od dawna modni na grube lub, jak są nazywane wśród ludzi, "Brezhnev" brwi. Trend dla nich skonsolidował wszystkie ulubione Cara Delevingne, Emilia Clarke i wiele innych sławnych osobistości.  Idealny kontur, brak dodatkowych włosów, ciemniejsza końcówka - to wszystko jest przestarzałe. Każdy w końcu zdał sobie sprawę z wagi naturalnego piękna i nauczył się kochać siebie bez tonu makijażu. Tak więc najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie, jeśli zrobisz retusz brwi, a następnie tylko trochę, tak aby wyglądać pięknie, a nie jak makijaż w teatrze. 

6. Pomalowane obszerne usta

Użądlona pszczoła, odkurzacz, silikon itp... Myślę, że wiesz do czego zmierzam. Dziewczyny, z jakiegoś powodu, często nie mają dość tego, co mają. Ale to miłe, że przynajmniej nie każdy idzie na radykalne metody. Wiele osób dokłada wszelkich starań, aby uczynić je wizualnie większymi. Ten trend jest wynikiem pracy hollywoodzkich aktorek, które stale robiły makijaż oczu do aparatu i używały ołówka lub szminki do zarysów. Ta technika nazywana jest zarysem. Ale wygląda dobrze tylko dla kamery... W codziennym życiu taki makijaż wygląda niedorzecznie i niedorzecznie. Jeśli chcesz dodać ustom apetytu, po prostu użyj błyszczyka. Będą wydawać się bardziej obszerne, ale nie będą sprawiać wrażenia, że uciekłeś od cyrkowego klauna. 

7. Cięcie marszczenia

Makijaż z akcentem marszczenia nigdzie się nie wybiera, więc nie przejmuj się. Nie rzucaj we mnie żadnymi obręczami.  Ale styliści mówią, że najlepiej jest unikać ostrych linii w tym elemencie, które wizualnie dzielą powiekę na pół.  I nawet mimo to, makijaż inspirowany Twiggy pozostaje trendem. Dzięki fałdzie ciętej można ją lekko przyciemniać i uzyskać pożądany efekt dużej powieki. 

8. Wszystko razem

Żadnych kłótni, wszyscy wyrażają się tak, jak chcą i mogą. Ale autoekspresja często przeradza się w tandetność. To dobrze, jeśli masz zielony cień kremowy, strzałki w naklejkach, różowy tusz do rzęs i dużo i dużo brokatu, ale akcent musi być jeden, a reszta jest tylko dodatkiem, który wzmacnia makijaż. Dlatego glutynność jest jednym z największych antytrendów 2021 roku i twoim najgorszym wrogiem. Kiedy ludzie patrzą na taki obraz, ich spojrzenie jest rozproszone, nie wydają się zauważać niczego brzydkiego, ale nie zauważają też niczego pięknego. Pixabay To była moja krótka wycieczka do trendów 2021 roku. Jest wiele innych momentów i wskazówek, ale to na następny raz. Na razie, zostawię cię do przemyślenia.

Zobacz
Komentarze (0)