Opinie i Rankingi

Cała prawda o podkładach mineralnych - opinie użytkowniczek

Kosmetyki mineralne cieszą się coraz większą popularnością. Ich naturalne składniki przyciągają szerokie grono wiernych fanek. Zwolenniczki podkładów mineralnych podkreślają ich niebywale naturalny efekt i fakt, że kosmetyki te sprawdzają się nawet podczas upalnych dni.

Oczywiście mineralne produkty do makijażu posiadają także swoich przeciwników, przekonujących o trudnym doborze właściwego odcienia i tym, że mineralne podkłady podkreślają jedynie niedoskonałości skóry.


Czym różnią się kosmetyki naturalne od kosmetyków tradycyjnych? 


Wbrew pozorom wcale nie składem, a ingrediencjami, które nie zostały wykorzystane do ich produkcji. Parabeny, środki konserwujące, chemiczne barwniki, olej mineralny i substancje zapachowe to składniki, których - w przeciwieństwie do kosmetyków tradycyjnych - nie znajdziesz w kosmetykach naturalnych. Dzięki temu używając produktów naturalnych unikniesz ewentualnego podrażnienia skóry i reakcji alergicznej.


Korzyści „minerałów”


Dwutlenek tytanu wraz z tlenkiem cynku skutecznie zablokują promienie słoneczne, dlatego podkład mineralny z powodzeniem ochroni cię przed słońcem, co więcej - tlenek cynku zadziała przeciwzapalnie i złagodzi ewentualne podrażnienia skóry. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepsze i najdroższe podkłady mineralne nie zastąpią kremów nawilżających, przeciwzmarszczkowych lub środków przeciwtrądzikowych. Należy brać to pod uwagę przy stosowaniu mineralnego podkładu, nie przeceniając jego właściwości.

Jedno jest pewne - w opiniach na temat podkładów mineralnych zdecydowanie przeważają te pozytywne.


Opinie użytkowniczek 


„Podkłady mineralne to zdecydowanie najlepsze produkty z jakim miałam do czynienia. Ogrom kolorów, każdy znajdzie coś dla siebie, łatwe w nakładaniu, wprawę można wyrobić szybko. Wyglądają strasznie naturalnie, tak jakby człowiek nie miał niczego na twarzy” - pisze Ania.

„Nie podkreśla suchych skórek, super sprawdza się na całą twarz, a także miejscowo - na wypryski. Nie zawsze jest łatwo z dostępnością, ale zawsze można zamówić próbki przez internet, a potem cały podkład” - mówi Monika.

„Podkładu mineralnego nie można nakładać za dużo, bo wygląda jak maska. Ale w odpowiedniej ilości jest perfekcyjny, dawno takiego czegoś nie używałam. Super” - wspomina Agnieszka.

Zobacz
Komentarze (0)