MakeUp Mineralny

Podkład mineralny sypki - test


Podkłady mineralne cieszyły się sporą popularnością już w latach 70. XX wieku, zatem nie są wcale szczególnie nowym wynalazkiem. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na podkład mineralny sypki.

Po 1: skład!

Zawarty w nim tlenek cynku działa antybakteryjnie i wspomaga gojenie się ran, dwutlenek tytanu robi za naturalny filtr przeciwsłoneczny, mika rozświetla cerę i spłyca zmarszczki, natomiast tlenek żelaza jest odpowiedzialny za kolory, jednak absolutnie nie podrażnia skóry.

Po 2: duży wybór!

Istnieją podkłady mineralne matujące, rozświetlające i kryjące, a także podkłady sypkie, w kremie i w płynie. Twierdzi się, że to właśnie podkład sypki jest najtrudniejszy do nałożenia. Nic bardziej mylnego - wystarczy zaledwie kilka prób, byś stała się w tym prawdziwą mistrzynią!
 

Jak stosować podkład mineralny sypki?


Nakładając podkład sypki pędzlem na mokro, przyczynisz się zwiększenia krycia i sprawisz, że kosmetyk osiągnie płynną konsystencję. To świetne rozwiązanie dla każdego, komu nie do końca odpowiada makijaż wykończony pudrem. Jak nałożyć podkład mineralny sypki na mokro? Zwilż pędzel wodą termalną lub wodą kwiatową (hydrolatem) i zaaplikuj kosmetyk na twarz, wcześniej odpowiednio przygotowując cerę. Najlepiej nawilżyć ją kremem posiadającym lekką konsystencję, ponieważ taki kosmetyk jej nie obciąży. Użycie mgiełki nawilżającej zapobiegnie parowaniu wody i utrwali makijaż oraz zneutralizuje tworzenie się ewentualnych smug. Dzięki niej podkład nie będzie się ścierał i będzie łatwiej go rozprowadzić. Podkład sypki można zaaplikować również za pomocą specjalnej gąbeczki, np. Beauty Blendera. Jej użycie sprawi, że kosmetyk idealnie wtopi się w skórę.

By poprawnie nałożyć podkład mineralny, najlepiej rozetrzeć go ruchami okrężnymi. Warto rozpocząć malowanie od centralnej strony twarzy lub od linii żuchwy - dzięki temu doskonale dopasujesz produkt do swojej cery. Do aplikacji podkładu użyj szerokich pędzli z naturalnego włosia - zminimalizują ryzyko pobrudzenia się przy malowaniu, a ich elastyczność zagwarantuje „wgniecenie” drobinek pudru w skórę.

Zobacz
Komentarze (0)