Opinie i Rankingi

Podkład mineralny L'oreal true match


Podkład mineralny L’oreal True Match posiada właściwości ujednolicające i z założenia ma poprawiać wygląd cery. Jak jest faktycznie?


Na co wpływa skład podkładu mineralnego L’oreal?


W podkładzie mineralnym True Match, który wyfrunął spod skrzydeł firmy L’oreal, znajdziesz azotek boru, ułatwiający aplikację kosmetyków mineralnych, emolient, zmiękczający skórę, glinkę porcelanową, pochłaniającą sebum i obkurczającą rozszerzone pory oraz wosk karnauba, zapobiegający odparowywaniu wody z naskórka. Kosmetyk bogaty jest także w kilka glukonianów. Glukonian wapnia działa przeciwzapalnie i łagodzi objawy alergii, glukonian manganu redukuje drobne zmarszczki, nawilża i regeneruje skórę, magnezu - działa antybakteryjnie i przeciwzmarszczkowo, cynku zaś - nadaje cerze gładkości. Piroglutaminian miedzi zapobiegnie powstawaniu blizn, chlorek sodu zmniejszy stany zapalne, a witamina E opóźni procesy starzenia. Warto wspomnieć także o obecnych w podkładzie glicerydach kwasu kaprynowego, wzmacniających naturalną warstwę lipidową skóry, o działającym nawilżająco wyciągu z kwiatu lotosu i o rozświetlającym tlenochlorku bizmutu. Podkład mineralny True Match zawiera także wygładzającą cerę mikę i kolorowe pigmenty: biały, czarny, żółty i czerwonobrązowy.

Wśród odcieni podkładu mineralnego L’oreal znajdziesz: Golden Ivory, Rose Ivory, Creme Beige, Golden Natural i Honey. Jego cena oscyluje w okolicach 60 złotych, jednak różni się w zależności od drogerii.


Czy True Match to faktycznie true match? 


Niestety, działanie podkładu mineralnego L’oreal nie jest zbyt satysfakcjonujące. Co prawda kosmetyk jest mineralny i nie zapycha, jednak nie zapewnia dokładnego krycia niedoskonałości. Jego zdecydowanie największą wadą jest powodowanie intensywnego świecenia się cery - już chwilę  po zaaplikowaniu podkładu konieczne jest używanie bibułek matujących. Warto zaznaczyć, że mimo wszystko True Match nie pogarsza stanu skóry, nie powoduje przesuszania i posiada aksamitną konsystencję.

Zobacz
Komentarze (0)