Domowe kosmetyki

Podkład mineralny DIY - zrób to sama!

Zrobić podkład mineralny? Taki do twarzy? Ale, że samodzielnie? Jasne, to możliwe! Jeśli borykasz się z problematyczną, wrażliwą skórą i zależy ci na produktach hipoalergicznych, a te nabywane w drogeriach zaskakująco często obfitują w drażniące substancje, pokuś się o własnoręczne wykonanie podkładu mineralnego!


Czego potrzebujesz?

Do wykonania podkładu mineralnego potrzebna będzie ci cała masa elementów. Z góry zaznaczamy, że wszystkie z nich z łatwością znajdziesz w internecie w maksymalnie przystępnych cenach. Poniżej dokładny spis absolutnie niezbędnych składników:

1. Mikronizowany dwutlenek tytanu
2. Tlenek cynku
3. Sterynian magnezu
4. Sericite Mica Mat - naturalna mika
5. Matowe pigmenty w kolorze żółtym, czerwonym i brązowym
6. Płynna witamina E
7. Olej jojoba
8. Olejki eteryczne (opcjonalnie) - tutaj choćby olejek geraniowy, działający przeciwobrzękowo i przeciwtrądzikowo

Przyda ci się również moździerz z tłuczkiem, pędzel kosmetyczny (szeroki!) i pudełeczka kosmetyczne zaopatrzone w sitko. Najlepiej, by ich łączna pojemność wynosiła 90 ml.

Co dalej?

Rozpocznij od zmieszania w moździerzu 8 łyżeczek dwutlenku tytanu, 4 łyżeczek tlenku cynku, 3 łyżeczek Sericite Mica Mat, 1 łyżeczki sterynianu magnezu, połowy łyżeczki żółtego pigmentu, 1/16 łyżeczki pigmentu brązowego i szczypty tego czerwonego. Całość rozgniataj tłuczkiem do momentu uzyskania doskonale jednorodnego proszku.

Następnym krokiem jest dodanie do całości mieszanki 5 kropel płynnej witaminy E, 1/4 łyżeczki oleju jojoba i od 4 do 8 kropel olejku eterycznego, o ile się o niego pokusisz. Przystąp do ponownego rozgniatania składników tłuczkiem, w celu rozprowadzenia płynnych substancji - rób to długo, powoli i dokładnie.

Nadszedł czas na wzbogacenie mieszanki o łyżeczkę Sericite Mica Mat, zapewniającą doskonale matowe wykończenie. Chcesz zmienić odcień podkładu? Zaszalej z proporcjami pigmentów. Potrzebujesz jaśniejszego odcienia? Przyda ci się większa ilość dwutlenku tytanu i tlenku cynku.

Kiedy już przygotowałaś kosmetyk, przenieś go do pojemnika z sitkiem za pomocą łyżeczki miarowej. Voila! Podkład gotowy. Wypróbuj jego nakładanie szerokim pędzlem i podziel się z przyjaciółkami tym przepisem!

Zobacz
Komentarze (0)