MakeUp Mineralny

Jak nakładać podkład mineralny?

Istnieje wiele technik nakładania podkładu mineralnego. Grunt, to odnaleźć tą najwłaściwszą, która najbardziej ci odpowiada. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, jak robić to łatwo, przyjemnie i efektywnie.
 

Jak nakładać podkład mineralny na mokro? 


Dzięki nakładaniu podkładu mineralnego pędzlem na mokro zwiększysz krycie i nadasz podkładowi płynną konsystencję. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym nie do końca odpowiada makijaż wykończony pudrem. By nałożyć podkład mineralny na mokro, wystarczy delikatne zwilżenie pędzla wodą termalną lub wodą kwiatową (hydrolatem) i późniejsza aplikacja kosmetyku na skórę. Specjaliści polecają uprzednie odpowiednie przygotowanie cery - najwłaściwiej zrobić to przy pomocy kremu o lekkiej konsystencji, który nie obciąży skóry. Mgiełka nawilżająca zapewni trwałość makijażu i zapobiegnie parowaniu wody. Dzięki niej podkład nie utworzy smug, ani nie osiądzie na porach i suchych fragmentach twarzy, co więcej - nie będzie się ścierał i łatwiej będzie go rozprowadzić.

Jak nakładać podkład mineralny na mokro pędzlem? W celu osiągnięcia wymarzonego efektu konieczne będzie zastosowanie się do określonego schematu. Aplikację podkładu rozpocznij od centralnej części twarzy (przy braku poważniejszych problemów z cerą lub z delikatnymi mankamentami po zewnętrznych stronach buźki) bądź od linii żuchwy (w razie borykania się ze strefą T, czyli tłustym czołem, nosem i brodą), wykonując okrężne ruchy zwilżonym pędzlem. Opisana technika przyczyni się do doskonałego dopasowania kosmetyku do cery.

Jeśli preferujesz maksymalnie naturalne wykończenie makijażu, pokuś się o użycie Beauty Blendera. Bezlateksowa gąbeczka do makijażu sprawi, że podkład perfekcyjnie wtopi się w skórę.  Oczywiście nie można zapomnieć o uprzednim namoczeniu gąbki w wodzie i utrzymywaniu jej w odpowiedniej wilgotności przez cały czas trwania wykonywania make up’u. Po namoczeniu blendera w wodzie zaczekaj, aż nieco zwiększy swoją objętość, a po wyciśnięciu wody odciśnij resztę na papierowym ręczniku. Pamiętaj, że gąbeczka powinna być wilgotna, ale nie mokra. By nałożyć podkład, wystarczy dotknąć nią pudru, a następnie - nanosząc kosmetyk na twarz - przyciskać do miejsc, które planujesz zakryć.

Gąbeczki ani pędzla nie ma w zasięgu ręki, a makijaż musi zostać wykonany? Z powodzeniem zrobisz to również palcami. Zmieszaj podkład mineralny z olejkiem lub z lekkim, nawilżającym kremem, by uzyskać płynną konsystencję.


Jak nakładać podkład mineralny sypki, w pudrze? 


Nie zapominaj, by dobrze rozetrzeć wilgotny podkład. Możesz to zrobić dzięki ruchom okrężnym. Podkład wmasujesz doskonale za pomocą pędzla i gąbeczki. Ważne, by cera nie była nimi muskana zbyt długo - może się to przyczynić do szybkiego wysychania i ścierania się kosmetyku. Niektóre specjalistki makijażowe polecają przyłożenie do twarzy chusteczki higienicznej zaraz po nałożeniu podkładu, zawiadamiając, że zawarta w niej celuloza zapobiegnie nadmiernemu parowaniu wody z naskórka, nie dopuszczając do rozwarstwienia się proszku. Przyłożenie chusteczki do pomalowanej twarzy spowoduje doskonałe stopienie się podkładu z cerą.

Zobacz
Komentarze (0)