Dobierz podkład

Jak dobrać podkład mineralny?

Istnieje sporo kryteriów, którymi powinnaś kierować się przy wyborze podkładu mineralnego. Sprawdź, czym się charakteryzują i znajdź perfekcyjny podkład dla siebie!


Jak wybrać podkład mineralny?
 

1. Dobierz odcień

Zacznij od wyboru właściwego odcienia - zrobisz to określając tonację swojej skóry. Najprostszym sposobem na zweryfikowanie tonacji będzie przeglądnięcie się w naturalnym świetle słonecznym - to pomoże dobrać odpowiednią kolorystykę. Najczęściej dostępne odcienie to: Beige, Natural, Golden i Sunny (Beige jest najjaśniejszy, Sunny zaś najciemniejszy). Nie możesz odnaleźć właściwego odcienia w drogerii? Pokuś się o zakup podkładu przez internet, zamawiając najpierw jego próbki - pomogą ci ustalić, który ton pasuje do ciebie najbardziej.

2. Rodzaj

Kiedy wybrałaś już odcień podkładu, czas zdecydować się na jego rodzaj. Rodzaj podkładu zależy przede wszystkim od rodzaju twojej cery.

Posiadasz cerę tłustą, ze skłonnością do świecenia? Postaw na podkład mineralny matujący, wykazujący działanie antybakteryjne. Zawarte w nim sebum zamaskuje (bez efektu maski! :)) nieestetyczny wygląd, skutecznie ukryje nawet trądzik.

Narzekasz na skórę poszarzałą i zmęczoną? Jeśli uważasz, że twojej twarzy przydałoby się nieco witalności, wybierz podkład mineralny rozświetlający. Gwarantujemy, że dzięki niemu odzyskasz dawną naturalność i koloryt. Podkład mineralny rozświetlający, dzięki specjalnej powłoce odbijającej światło, sprawi, że twoja skóra nabierze niewiarygodnego blasku.

Zależy ci na mocnym zatuszowaniu niewygodnych niedoskonałości? Jeszcze lepszy od podkładu mineralnego matującego będzie mineralny podkład kryjący. Ten mocno napigmentowany kosmetyk okaże się idealnym rozwiązaniem także podczas wyjścia na imprezę.

3. Forma podkładu 

Podkład mineralny w kremie nakłada się zdecydowanie najwygodniej. Ten kosmetyk bogaty jest wyłącznie w pigmenty naturalne, często dodaje się do niego także masło babassu.

Panuje przekonanie, że podkład mineralny w proszku jest niełatwy w aplikacji, jednak tylko przez kilka pierwszych razy. Warto przyswoić sobie metodę jego nakładania, ponieważ ten typ podkładu charakteryzuje się największą trwałością. Szczególnie osoby ze skórą trądzikową i skłonne do alergii powinny pokusić się o jego stosowanie. Jeśli nie masz poważniejszych problemów z cerą, z powodzeniem możesz używać podkład mineralny w proszku miejscowo, jako korektor.

Podkład mineralny w płynie może okazać się dla niektórych użytkowniczek nieco za mokry. Kosmetyk ten obfituje w substancje konserwujące, zapobiegające pojawianiu się ewentualnych infekcji po jego użyciu (woda jest miejscem mnożenia się drobnoustrojów).

Zobacz
Komentarze (0)