Opinie i Rankingi

Biografia i ciekawostki o Alanie Rickmanie

Aktor pochodzi z biednej rodziny z klasy robotniczej. Urodził się w Londynie 21 lutego 1946 roku. Jego ojciec zmarł na raka, gdy miał osiem lat. Wychowywała go matka, mimo że trudno było utrzymać dom i czwórkę dzieci. Alan uczył się rysunku i występował w teatrze amatorskim. Nie bał się zagrać żadnej roli, nawet wiewiórki w przedstawieniu bożonarodzeniowym. Zobacz więcej: https://spokeo.pl/

Uczęszczał do Latymer Upper School, gdzie uczył się również Hugh Grant. Postanowił pójść na trzy lata do college'u, a po jego ukończeniu otworzył londyńskie studio graficzne. Zaczął projektować okładki książek, plakaty i ulotki. Miał 25 lat, kiedy otrzymał szczęśliwy list z Royal Academy of Dramatic Art z prośbą o przesłuchanie. Nie był pewien, czy zostanie przyjęty, ale został przyjęty. Jak to często bywa z wieloma rzeczami, początki były trudne. Podziwiał Ralpha Richardsona zza kulis i trafił do The Royal Shakespeare Company. Próbował też swoich sił w teatrze, występując na różnych scenach. Był gwiazdą telewizji z "The Barchester Chronicles". W końcu został zauważony...

Alan - aktor...

Wszystko zaczęło się od Niemca, który mówił z brytyjskim akcentem. Alan zadebiutował na dużym ekranie w roli Hansa Grubera. "Die Hard" był jego przepustką do kina. Jednak utwierdził też w przekonaniu, że Rickman świetnie sprawdza się w rolach czarnych charakterów. Uznanie przyniosła mu także rola Szeryfa z Nottingham w filmie "Robin Hood: Książę złodziei". Anuluj Święta! ", podkreślając jego totalne zepsucie ;] Były też inne ciekawe wcielenia, jak Mesmer czy Rasputin. Problemem Rickmana w tych produkcjach było jednak to, że były one niskobudżetowe. Zdolności aktorskie Alana są wyraźnie widoczne w jego ostatnich rolach. Aby w pełni docenić wszechstronność i plastyczność aktora, wystarczy wspomnieć "Sense and Sensibility", serię filmów o Harrym Potterze. Odnosił również sukcesy jako reżyser. Reżyser Rickman zdobył wiele nagród za film "The Winter Guest", opowieść o córce i jej matce cierpiącej na chorobę Alzheimera.

Przejdź: Alan Rickman

Nie obyło się też bez porażek. Rickman był bardzo rozżalony, gdy do filmowej wersji "Niebezpiecznych związków" wybrano Johna Malkovicha, mimo że to właśnie Alan przez prawie dwa lata z powodzeniem grał tę rolę zarówno na londyńskiej scenie, jak i wkrótce na Broadwayu. Alan został również wybrany do roli Hanibala w filmowej wersji Milczenia owiec, ale niektórzy wciąż twierdzą, że jego niski głos dodałby Doktorowi prawdziwie demonicznej nuty.

Wśród innych ważnych filmów: Die Hard i With Your Eyes Closed.

harry potter

Życie prywatne

Bezdzietny. Rima Horton była jego towarzyszką życia przez wiele dziesięcioleci. Rima, z którą kiedyś przyjaźnił się na studiach i występował w amatorskich przedstawieniach, jest obecnie działaczką polityczną i emerytowanym wykładowcą na jednym z angielskich uniwersytetów. Ich życie dalekie jest od ideałów klasy średniej. Ich dom znajduje się trzy przecznice od blokowiska, w którym Alan się wychował. Zawsze jest pełen gości, ale, jak zapewnia Alan, w lodówce zwykle jest tylko jogurt.

Ciekawostki

Zdał egzamin na prawo jazdy w Stanach Zjednoczonych. Zdał za drugim razem, bo za pierwszym razem za bardzo zwolnił na zielonym świetle. W Anglii nie prowadzi samochodu.
- Kpi z gwiazd i żartuje, że miarą sukcesu w Hollywood jest wysokość muru, który oddziela dom od otoczenia. Nie znosi izolacji i nie wyobraża sobie życia w USA na stałe.
- Na swoim koncie ma występy nago. Przedstawienie nosiło tytuł "Okna na trawę".
W dzieciństwie cierpiał na wadę wymowy.
- Doznał trwałego urazu kolana podczas występu w jednej ze scen w filmie "Die Hard".
Wspiera utalentowanych młodych ludzi, którzy chcą robić karierę aktorską: Amnesty International i Children on the Edge, Peace One Day. British Heart Foundation, Link Community Development. Alone In London.
- Kanada jest jego drugim domem.
2003: Został wybrany na wiceprezesa Królewskiej Akademii Sztuk Dramatycznych.

Więcej na: https://spokeo.pl/filmografia/

Zobacz
Komentarze (0)